Samyeli Catering

Ana Sayfa
Kurumsal
Hizmetlerimiz
Multimedya
İletişim

MULTİMEDYA

Haberler

Catering Nedir?
08/02/2016

“Catering” anlam olarak yiyecek tedarik eden olarak geçmesine rağmen günümüzde toplu yemek hizmeti veren firmalara söylenmektedir. İş yerinde veya topluluk olan yerlerde daha pratik ve ekonomik yemek çözümüdür. Toplantılarda, düğünlerde, davetlerde ve organizasyonlarda yemek sorununu toplu bir şekilde çözüme kavuşturmak catering demektir.

Toplu yemek günümüzde daha pratik ve ekonomik yemek çözümü olmaktadır. Toplu yemek toplantılarda, düğünlerde, nişanlarda,doğum günlerinde, davetlerde ve çeşitli organizasyonlarda yemek sorununu toplu bir şekilde çözüme kavuşturmak için toplu yemek pratik bir yol olarak gösterilir. Özellikle de günümüzde insanlar paralarını, zamanlarını iyi değerlendirmekten yanalar toplu yemekte bunu daha çok önemli bir hale getiriyor. Toplu yemek zaman, hijyen, kalite, sağlık, hizmet hepsini bir anda sunmak da onların yaptıkları işin kalitesini göstermektedir.

Catering işi bir nevi yemek servisi işidir. Özel günleri organize den şirketlerin ya kendi bünyelerinde yaptıkları bir iştir yada özel catering firmaları ile birlikte catering işini birlikte yürütürler. Catering firmaları bir menü doğrultusunda hazırladıkları yiyecekleri özel günlerde toplantılarda veya davetlerde misafirlere güzel bir sunum ile ikram ederler bugün ülkemizde gelişmiş şehirlerde favori bir meslek haline gelen catering işi özellikle bayanlar tarafından kolaylıkla yapılabilecek bir iştir. Ayrıca catering hizmetini ev ortamında hazırladıkları menülerle birlikte sunak isteyen bayanlarda sektörde oldukça yer tutmaktadır. Evde catering hizmeti ile bu işten ev ortamında oldukça gelir sağlanabileceği bir gerçektir.